Avoinna:
1.9.–31.5. ti-su klo 11–18
1.6.–31.8. joka päivä klo 10–18
p. 03 488 6801 (9–15)
Serlachiuksen näyttelyt 2025
Giorgio de Chirico, Sole sul cavalletto, 1972, öljyväri kankaalle. Kuva: G. Schiavinotto.Monogrammisti I.S., Karvalakkiin pukeutunut vanhus, n. 1640, öljyväri kankaalle, Gösta Serlachiuksen taidesäätiö. Kuva: Yehia EweisViljami Heinonen, Incubation, 2024, öljyväri kankaalle. Kuva: Serlachius, Sampo Linkoneva.Open Group, Repeat After Me, 2024, stillkuva videosta.
Agnes Meyer-Brandis, From the Department of Smallness / Spoon Laboratory, 2013. Kuva: Agnes Meyer-Brandis, VG Bildkunst, 2024.Huhkojärven sauna. Piirros: Venla SaarelaKeith Tyson, Scholar’s Stone, 2023. Kuva: Keith Tyson Projects.Milja Viita, Ihmisiä sunnuntaina, 2025, stillkuva videoteoksesta.Stiina Saaristo, Kevät, osakuva teoksesta, 2024, keramiikka. Kuva: Serlachius, Sampo Linkoneva.
Kuvia saa käyttää vain Serlachiusta koskevan tiedottamisen yhteydessä. Täysresoluutiokuvia saa tilaamalla. Klikkaa kuvaa, niin saat sen suurennettua ja pääset tallentamaan sen.
Käytämme evästeitä verkkosivujemme hallinnoimiseen ja kävijäkokemuksesi parantamiseen.
Vain pakolliset
Always active
Tekninen tallennus tai käyttö on ehdottoman välttämätöntä lailliseen tarkoitukseen, joka liittyy tilaajan tai käyttäjän nimenomaisesti pyytämän tietyn palvelun käytön mahdollistamiseen, tai yksinomaan viestinnän välittämiseen sähköisessä viestintäverkossa.
Näytä toiminnalliset
Tekninen tallennus tai käyttö on tarpeen laillista tarkoitusta varten, jotta voidaan tallentaa asetuksia, joita tilaaja tai käyttäjä ei ole pyytänyt.
Tilastot
Tekninen tallennus tai käyttö, jota käytetään yksinomaan tilastollisiin tarkoituksiin.Tekninen tallennus tai käyttö, jota käytetään yksinomaan anonyymeihin tilastollisiin tarkoituksiin. Ilman haastetta, Internet-palveluntarjoajasi vapaaehtoista suostumusta tai kolmannen osapuolen toimittamia lisätietueita pelkästään tätä tarkoitusta varten tallennettuja tai haettuja tietoja ei yleensä voida käyttää sinun tunnistamiseen.
Markkinointi
Teknistä tallennusta tai käyttöä tarvitaan käyttäjäprofiilien luomiseksi mainosten lähettämistä varten tai käyttäjän seuraamiseksi verkkosivustolla tai useilla verkkosivustoilla samankaltaisia markkinointitarkoituksia varten.